StartPompy ciepła

Pompy ciepła Kielce

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich tych, którzy poszukują niezawodnego, ekologicznego i w pełni bezobsługowego systemu grzewczego, proponujemy innowacyjne rozwiązanie, jakim są pompy ciepła. Jeśli planują Państwo budowę lub modernizację domu, polecamy nasze usługi. Zapewniamy fachowe doradztwo, pomoc w wyborze optymalnego systemu grzewczego, a także dostawę, montaż oraz serwis urządzeń. Instalowane przez nas pompy ciepła w Kielcach oraz okolicznych miejscowościach, stanowią nowoczesną, komfortową alternatywę dla kotłów na paliwa stałe oraz pozostałych metod ogrzewania.

Działanie pompy ciepła

Cieszące się coraz większą popularnością pompy ciepła to urządzenia, które ok. 75% energii niezbędne do ogrzewania budynków pobierają z zewnątrz. Źródłami ciepła, wykorzystywanymi przez takie instalacje mogą być m.in. ziemia, wody gruntowe czy powietrze. Od tego, skąd pompa pobiera energię cieplną, uzależniona jest technologia oraz budowa urządzenia grzewczego. Dzięki efektywnemu wykorzystaniu ciepła z otoczenia pompy wymagają jedynie niewielkiej ilości energii elektrycznej, niezbędnej do zasilania pompy obiegowej oraz pozostałych elementów systemu.

Ciepło zawsze przemieszcza się w kierunku od miejsca o wyższej temperaturze do tego, gdzie jest chłodniej. Zgodnie z tą zasadą, obniżenie temperatury na zewnątrz będzie niechybnie oznaczało spadek ciepła w domu. Pompa ciepła to urządzenie, które jest w stanie transportować energię cieplną w kierunku przeciwnym: od chłodniejszego, do cieplejszego. Pobierając ciepło z gruntu lub powietrza, przekazuje je do domowej instalacji grzewczej za pomocą specjalnie skonstruowanych systemów przesyłowych. Metoda działania pompy przypomina więc odwróconą zasadę funkcjonowania klimatyzatora, która usuwa ciepło na zewnątrz.

Jeśli interesuje Państwa montaż pompy ciepła Kielce są miastem, na którego obszarze proponujemy nasze profesjonalne usługi. Cały schemat działania instalacji można przestawić w 3 etapach:

– pobór ciepła z otoczenia oraz jego transport do pompy,

– przekazywanie energii grzewczej do czynnika chłodniczego i oddanie ciepła w skraplaczu,

– przejmowanie transportowanego w trakcie skraplania ciepła przez domową instalację grzewczą.

Zalety pomp ciepła

Wybór pompy ciepła do domowej instalacji grzewczej przekłada się na szereg wymiernych korzyści, które odczuwalne są już od pierwszego dnia użytkowania systemu. Podstawową przewagą, jaką pompy ciepła osiągają nad standardowymi kotłami C.O., jest brak konieczności zasilania systemu jakimkolwiek paliwem, co przekłada się na bezobsługowość oraz niskie koszty eksploatacyjne. Decydując się na montaż pompy ciepła w Kielcach, mogą Państwo korzystać z pełnego spektrum jej zalet, takich jak:

– wielokrotna redukcja emisji gazów cieplarnianych (o 20% mniej CO2 niż w przypadku kotłów gazowych),

– najwyższa klasa energetyczna wśród dostępnych urządzeń grzewczych,

– możliwość wykorzystania pompy do zasilania instalacji grzewczej, podgrzewania ciepłej wody oraz chłodzenia domu,

– wsparcie inwestycji dotacjami na montaż ekologicznych źródeł ciepła.

To się opłaca!

Poszukują Państwo ekologicznego oraz ekonomicznego systemu grzewczego do swojego domu? Pompy ciepła należą do najbardziej opłacalnych źródeł cieplnych, ze względu na bardzo niskie koszty eksploatacji. Gruntowa pompa może być nawet o 50% tańsza w utrzymaniu niż kocioł gazowy.

Warto dodać, że takie rozwiązanie całkowicie eliminuje potrzebę posiadania oraz wyposażania kotłowni, co przekłada się na obniżenie kosztów budowy domu. Budynek wyposażony w pompę ciepła zyskuje na wartości, dzięki czemu cena jego sprzedaży może być wyższa niż domu z tradycyjną instalacją grzewczą.

Łatwość obsługi

Jeśli interesują Państwa bezobsługowe pompy ciepła Kielce są miastem, w którym polecamy nasze kompleksowe usługi. Inaczej niż w przypadku kotłów grzewczych, pompy powietrzne oraz gruntowe nie wymagają uzupełniania paliwa, ani okresowego czyszczenia. Dzięki temu są w pełni bezobsługowe, zapewniając komfort cieplny przez cały rok. Również ich przegląd ani serwis nie generują wysokich kosztów, a prosta obsługa i solidne wykonanie to gwarancja bezproblemowego użytkowania przez całe dziesięciolecia.

Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania wyceny oraz szczegółowych informacji na temat instalowanych przez nas systemów grzewczych – z przyjemnością doradzimy wybór odpowiednich urządzeń oraz zaprojektujemy wydajną, ekologiczną instalację opartą o pompę ciepła.

https://klimanet.pl/wp-content/uploads/2023/02/dlaczegowartonaswybrac-www.png

POMPY CIEPŁA

MITSUBISHI ELECTRIC

Mitsubishi Electric to światowy producent w branży systemów klimatyzacyjnych i pomp ciepła zarówno do zastosowań prywatnych, biurowych jak i przemysłowych. Produkty Mitsubishi Electric gwarantują najnowocześniejszą technologię, wyróżnia ich również nowoczesny design i niewątpliwie ogromna skuteczność.

ZUBADAN INVERTER

Zalety:
 • urządzenie wyposażone w technologię wtrysku Flash Injection
 • nominalna moc grzewcza do -15°C
 • gwarantowany zakres pracy do -28°C
 • niewielkie przyłącza chłodnicze 1/4 i 1/2.
 • mniej niż 1,84 czynnika chłodniczego R32
 • ekologiczny czynnik R32
 • maksymalna temperatura zasilania 60°C bez użycia grzałek elektrycznych
 • współpraca z fotowoltaiką w standardzie

ECO INVERTER

Zalety:
 • klasa efektywności energetycznej A+++
 • jednostka w oparciu o ekologiczny czynnik R32 cichsza, bardziej wydajna;
 • zakres pracy grzania do -25°C;
 • maksymalna temperatura zasilania 60°C bez użycia grzałek elektrycznych;
 • dwustopniowy tryb cichy;
 • sprawdzona automatyka z pomp ciepła Ecodan, w tym rewolucyjny system regulacyjny autoadaptacji Mitsubishi Electric.

Dobór pompy ciepła

Mitsubishi Electric posiada aplikację, która pomaga w doborze pompy ciepła na podstawie poniższych danych:
 • standard wykonania budynku;
 • charakterystyka energetyczna.

Kliknij na link, aby zapoznać się z aplikacją doboru pompy ciepła: https://my-ecodan.me/

Kliknij na link, aby zobaczyć katalogi i cenniki klimatyzatorów, rekuperatorów i pomp ciepła marki Mitsubishi Electric: https://klimanet.pl/mitsubishi-electric/