StartSerwis

Kompleksowy serwis klimatyzacji Kielce

Każde urządzenie wymaga dbałości, doglądania i pielęgnowania, aby działać sprawnie.

Zajmujemy się wszystkim, co jest niezbędne do zapewnienia klimatyzatorom długiej żywotności oraz maksymalnego stopnia czystości. W ramach usług zajmiemy się m.in. ich czyszczeniem i dezynfekcją. Polega ona na usuwaniu zanieczyszczeń z obudowy urządzenia oraz jego wnętrza. Nie zapominamy przy tym o lamelach wylotu powietrza. Wszystkie ważne elementy zostają zdezynfekowane, co eliminuje ryzyko wystąpienia grzybów czy zgromadzenia się szkodliwych dla ludzkiego zdrowia bakterii. Nasz serwis klimatyzacji w Kielcach stosuje w tym celu profesjonalne środki chemiczne uznanych marek. Zapewniają one osiągnięcie wymaganego stopnia czystości i bezpieczeństwa.

Oprócz tego niezwykle ważne – a więc wchodzące w skład standardowej oferty – jest badanie szczelności systemu klimatyzacji. Nawet drobna nieszczelność powoduje znaczące obniżenie wydajności klimatyzatorów, a co za tym idzie, zwiększenia kosztów eksploatacji. Dlatego warto przeprowadzać tego typu badania przynajmniej dwa razy w roku. Wyciekający przypadkowo czynnik chłodniczy to również ryzyko poważniejszych awarii, które mogą całkowicie wstrzymać pracę urządzeń. Dlatego dokładnie przyglądamy się kwestii szczelności i w razie potrzeby uzupełniamy czynnik chłodzący (nazywa się to popularnie nabijaniem bądź napełnianiem klimatyzacji).

KLIMANET proponuje doskonałe rozwiązania w trosce o prawidłowe funkcjonowanie urządzeń klimatyzacyjnych oraz wentylacyjnych, związane z poleceniem Państwu usług w zakresie konserwacji oraz stałego serwisu gwarancyjnego oraz pogwarancyjnego.

Serwis klimatyzacji Kielce w przystępnej cenie

Profesjonalne serwisowanie jednostek wewnętrznych i zewnętrznych klimatyzacji nie polega wyłącznie na zapewnieniu wysokiej jakości usług. Prawdziwi fachowcy są w stanie wykonać wymagane prace w najniższej możliwej cenie. Właśnie dlatego warto zwrócić uwagę na oferowany przez nas kompleksowy serwis klimatyzacji w Kielcach. Czyszczenie, analizę stanu technicznego, wymianę czynnika chłodniczego i wiele innych czynności realizujemy z zastosowaniem indywidualnej wyceny. Pod uwagę bierzemy m.in. wielkość instalacji, liczbę jednostek klimatyzatora czy rodzaj wykonywanej usługi. W ten sposób gwarantujemy przystępną cenę serwisu klimatyzacji w Kielcach.

USŁUGI SERWISOWE OBEJMUJĄ:

  • czyszczenie i dezynfekcja wewnętrznego filtra powietrza,
  • czyszczenie parownika klimatyzatora,
  • sprawdzenie drożności, czyszczenie i dezynfekcja układu odprowadzenia skroplin
  • sprawdzenie stanu technicznego instalacji elektrycznej,
  • sprawdzenie poprawności działania urządzenia w różnych trybach pracy,
  • pomiar i regulacja ciśnienia czynnika chłodniczego – freonu
  • drobne naprawy
  • stały nadzór nad poprawnością działania urządzeń
  • możliwość przedłużenia gwarancji nawet do 5 lat

Zalecamy wykonywanie konserwacji dwa razy w roku, a w przypadku pracy klimatyzatora w niekorzystnych warunkach co trzy miesiące. Pozwoli to utrzymać urządzenia w dobrym stanie technicznym.

Proponujemy podpisanie stałej umowy na konserwacje, co pozwoli obniżyć koszty obsługi serwisowej oraz zapewni Państwu szybką reakcję w przypadku wystąpienia awarii.
Jeśli chcą Państwo zgłosić usługę serwisową / konserwacyjną klimatyzacji prosimy o wypełnienie poniższego formularza.

Skontaktujemy się z Państwem po otrzymaniu zgłoszenia w godzinach pracy serwisu tj.
7:30 – 15:30 celem potwierdzenia terminu wizyty technika serwisu.

serwis klimatyzacji Kielce

Ponadto nasza firma oferuje specjalistyczne usługi w zakresie:
„Oceny efektywności energetycznej urządzeń chłodniczych o mocy nominalnej większej niż 12 kW”

Zgodnie z „Ustawą o charakterystyce energetycznej budynków” [Art 23.1 pkt 2, Art 23.2] właściciel lub zarządca budynku jest obowiązany poddać budynki w czasie ich użytkowania kontroli okresowej, co najmniej raz na 5 lat, polegającej na ocenie efektywności energetycznej zastosowanych urządzeń chłodniczych o mocy chłodniczej nominalnej większej niż 12 kW. Kontrole systemu ogrzewania lub systemu klimatyzacji obejmują ocenę sprawności tych systemów oraz ich dostosowania do potrzeb użytkowych budynku.
Kontroli systemu ogrzewania i systemu klimatyzacji w budynku może dokonywać osoba, która posiada uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej lub kwalifikacje wymagane przy wykonywaniu dozoru nad eksploatacją urządzeń wytwarzających, przetwarzających, przesyłających i zużywających ciepło oraz innych urządzeń energetycznych.

Poza wieloletnim doświadczeniem, ogromną wiedzą oraz zaufaniem stałych klientów posiadamy wymagane prawem uprawnienia dlatego zachęcamy do skorzystania z naszych usług.

https://klimanet.pl/wp-content/uploads/2023/02/dlaczegowartonaswybrac-www.png