StartWentylacja mechaniczna

Wentylacja mechaniczna Kielce

Jedną ze specjalizacji firmy Klimanet jest wentylacja mechaniczna. Kielce i okolice to główny obszar, na którym świadczymy usługi z zakresu projektowania i montażu wentylacji mechanicznej, ale z powodzeniem obsługujemy również klientów z dalszych terenów województwa. Jesteśmy profesjonalistami z wieloletnim doświadczeniem i wysokimi kwalifikacjami, dzięki czemu możemy zagwarantować najwyższą jakość prac. Dysponujemy nowoczesnymi urządzeniami i narzędziami, pozwalającymi na sprawną i fachową realizację zadań. Montujemy wyłącznie sprzęt od polecanych, renomowanych producentów, co wpływa na wysoką wydajność, funkcjonalność i długą żywotność wentylacji.

Obsługujemy klientów prywatnych i biznesowych. Instalujemy wentylację mechaniczną w Kielcach w domach, przedsiębiorstwach, biurach, hotelach, sklepach i innych obiektach. Wszystkie usługi wykonujemy terminowo. Gwarantujemy solidność i rzetelność na każdym etapie współpracy. Dostosowujemy ofertę do indywidualnych wymagań klientów.

Jak działa system rekuperacji?

Wentylacja mechaniczna z systemem rekuperacji to nowoczesne rozwiązanie, gwarantujące dostęp do świeżego powietrza zewnętrznego w domu. Zapewnia także oczyszczenie powietrza z cząsteczek smogu, a nawet zapachów, wirusów oraz bakterii. Stanowi bardzo skuteczny i energooszczędny sposób na stałą wymianę powietrza w pomieszczeniach, niezależną od warunków pogodowych panujących na zewnątrz budynku.

Zasada działania rekuperacji jest prosta. Proces ten polega na odzyskaniu energii z zanieczyszczonego powietrza za pomocą specjalnego urządzenia – rekuperatora. Zainstalowane w rekuperatorze wentylatory wymuszają stały przepływ dwóch strumieni powietrza: ogrzanego, które wylatuje z budynku, a także powietrza wpływającego przez otwór w dachu bądź w ścianie zewnętrznej. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła dostarcza zatem do pomieszczenia świeże, przefiltrowane powietrze z zewnątrz, usuwając równocześnie powietrze „zużyte” o wysokiej zawartości CO2 z pokoju.

Zanim jednak powietrze z zewnątrz dostanie się do pomieszczenia, przejmuje ciepło usuwanego powietrza i w ten sposób ogrzewa się w rekuperatorze do optymalnej temperatury. Co ważne, specjalna konstrukcja urządzenia sprawia, że owe strumienie powietrza nie mieszają się. To powoduje, że do pokoju nie przedostają się z powrotem pyły, kurz, zapachy lub inne zanieczyszczenia. Wymiana odbywa się regularnie, przez cały rok i we wszystkich pomieszczeniach w lokalu, niezależnie od warunków panujących w nim i poza obiektem.

Projekt oraz montaż wentylacji mechanicznej

Realizujemy kompleksowe usługi dotyczące wentylacji mechanicznej w Kielcach, począwszy od projektu i doradztwa w zakresie wyboru odpowiednich rozwiązań, aż po fachowy montaż, serwisowanie i czyszczenie instalacji. Ponadto kontrolujemy stan techniczny wentylacji, dzięki czemu nasi klienci mają pewność bezpiecznego, wydajnego i sprawnego działania systemu. Na wszystkie prace udzielamy gwarancji.

Dlaczego warto zainstalować wentylację mechaniczną?

System rekuperacji to polecane rozwiązanie dla wszystkich osób, którym zależy na utrzymaniu świeżego, oczyszczonego powietrza w domu. Projektowana i montowana przez naszą firmę wentylacja mechaniczna w Kielcach to rozwiązanie, które zapewni Ci efektywną wymianę powietrza w domu, bez strat energii i konieczności otwierania okien. W okresie zimowym pomoże Ci utrzymać wyższą temperaturę w pomieszczeniu, dzięki czemu możesz zaoszczędzić nawet do 50% kosztów ogrzewania budynku. W lecie natomiast rekuperator pomaga obniżyć temperaturę w pokoju. Rekuperacja gwarantuje znacznie wyższy poziom komfortu niż wentylacja grawitacyjna. Wpływa na lepsze samopoczucie domowników, zdrowszy sen i odpoczynek.

Montując rekuperację z zaawansowanym systemem antysmogowym z elektrofiltrem, zyskujesz pewność doskonałego oczyszczania powietrza. Specjalistyczny filtr zatrzyma ponad 99% bakterii, wirusów, pyłów, grzybów, alergenów i zapachów z powietrza. To szczególnie polecane rozwiązanie dla osób chorujących na astmę lub alergie.

https://klimanet.pl/wp-content/uploads/2023/02/dlaczegowartonaswybrac-www.png