BlogJak działa klimatyzacja inwerterowa?

22 lutego 2023
Klimatyzacja poprawia komfort cieplny użytkownika, gdyż funkcjonowanie w zbyt wysokiej lub zbyt niskiej temperaturze negatywnie wpływa na wszelkie aspekty zdrowotne, obniża również koncentrację i może utrudniać  wykonywanie nawet najprostszych codziennych czynności.
Klimatyzacja inwerterowa cieszy się obecnie dużą popularnością. To najnowocześniejszy sposób ochładzania i ogrzewania pomieszczeń stosowany w domach, biurach, mieszkaniach i zakładach przemysłowych. Zastępuje on klimatyzację typu ON/OFF.

Co oznacza nazwa INVERTER?

INVERTER– to nazwa, która określa pracę modulowaną, płynną. Zastępuje technologię typu ON/OFF. Funkcja ta zawdzięcza swoje działanie czujnikom temperatury oraz falownikowi, który płynnie dostosowywuje moc urządzenia zależnie od aktualnego zapotrzebowania na moc chłodniczą lub grzewczą. Dodatkowo im większy jest zakres pracy modulowanej tym zużycie energii jest ekonomiczniejsze.

Klimatyzacja inwerterowa- zalety:

 • wysoka energooszczędność;
 • wysoka wydajność;
 • cicha praca;
 • pełna regulacja temperatury;
 • dłuższa żywotność sprzętu;
 • krótszy czas osiągnięcia docelowej temperatury ;
 • brak wahań temperatury;
 • bardziej przyjazne środowisku.

Jak działa klimatyzacja inwerterowa?

Sercem klimatyzatora inwerterowego jest sprężarka i układ elektroniczny. To właśnie one odpowiedzialne są za wydajność pracy urządzenia. Sprężarka i wentylator pracują na pełnych obrotach do chwili, gdy docelowa temperatura w pomieszczeniu zostanie uzyskana. Kiedy wartość graniczna zostaje osiągnięta, sprężarka płynnie dopasowywuje tryb pracy, swoją moc i wydajność, tak aby utrzymać warunki bez zmian. Dzięki temu, że urządzenie nie jest stale wyłączane i włączane uzyskujemy znacznie zauważalną oszczędność energii. Tym samym zwiększamy wówczas sprawność systemu i wydłużamy jego żywotność. Obniżenia kosztów możemy spodziewać się nie tylko przy chłodzeniu pomieszczeń, ale również przy ich grzaniu. Poprzez rozwiązanie jakim są klimatyzatory inwerterowe możemy cieszyć się szybką, sprawną i ekonomiczną pracą urządzenia. Nie musimy martwić się o nagłe skoki obrotów, które niegdyś generowały większe zużycie energii elektrycznej. Dodatkowo urządzenie ma zwiększoną żywotność i ryzyko wystąpienia awarii jest znacznie niższe.

Technologia inwerterowa- klimatyzatory Mitsubishi Electric.

Klimatyzatory Mitsubishi Electric posiadają zaawansowaną technologię inwerterową, dzięki której są bardzo energooszczędne. Wysoka wydajność, jakość wykonania i niezawodność, to cechy, które idealnie opisują działanie sprężarek Mitsubishi Electric.

Mitsubishi Electric- MSZ-AP

                                                       Mitsubishi Electric- MSZ-AP

Mitsubishi Electric- MSZ-HR

                                                       Mitsubishi Electric- MSZ-HR

 Mitsubishi Electric- MSZ-EF

                                                       Mitsubishi Electric- MSZ-EF

  Mitsubishi Electric- MSZ-LN

                                                      Mitsubishi Electric- MSZ-LN

Jeśli chcesz lepiej zapoznać się z naszą ofertą, kliknij tutaj: https://klimanet.pl/produkty/

Klimatyzacja interwerowa- oferta Klimanet Kielce

Jeśli szukasz dla siebie sposobu na wygodne, opłacalne i energooszczędne chłodzenie i ogrzewanie pomieszczeń– zapraszamy do kontaktu z nami. Działamy prężnie na rynku już od 2006 roku i w swoim zespole posiadamy doświadczonych i zaangażowanych pracowników. Służymy bezpłatną, fachową poradą i chętnie pomożemy Ci zadbać o Twój komfort. Oprócz bezpłatnej, fachowej porady świadczymy też następujące usługi:
 • Montaż klimatyzacji Kielce
 • Montaż pompy ciepła Kielce
 • Montaż wentylacji Kielce